Tarihçe

Okulumuz ,Türkiye Cumhuriyeti’ne; Atatürkçü, çağdaş,demokratik, milli ve manevi değerlerine sahip,çağdaş, yaratıcı, içinde bulunduğumuz yüzyılın becerilerine sahip,bilimin ışığında ilerleyen  nesiller yetiştirmek üzere” Hayallerini Geleceğe Taşı” mottasından yola çıkarak “Özel Bilim Vadisi Okulları ” adıyla 2019 tarihinde Sayın Halil AYYALAZAN ve Sayın Murat KAZANAN  tarafından kurulmuştur.

Özel Bilim Vadisi Okulları, butik okulculuk anlayışıyla kurulmuş, LGS ve YKS çalışmalarında  kurucularımızın 16 yıllık Fen Bilimleri Dershanesi kuruculuğundan gelen tecrübeleriyle okulculuk anlayışının entegre edildiği bir kurumdur. Açık bahçe alanlarının genişliği, Türk Standartları Enstitüsü’nden alınmış Covid 19 Hijyen Belgesi Onay Belgesi ile öğrencilerine güvenilir, çağdaş ,modern bir eğitim-öğretim ortamı sunmaktadır.

 Özel Bilim Vadisi Okulları , ulusal değerlerin  yanı sıra  uluslararası değerlerle de donatılmış öğrenciler yetiştirip bu öğrencilerin içinde bulunduğumuz çağdaş dünyada yer edinebilmelerini sağlamak amacıyla çok yoğun bir İngilizce ve Almanca programına  sahiptir. Cambridge sınavları hazırlık kursları,JMUN,MUN, IToefl hazırlık kursları , CEFR A2-B1 seviyesinde Almanca programı, FIT sınavlarına hazırlığın yanında ,World Scholars Cup gibi uluslar arası etkinlik ve projelerle de öğrencilerini desteklemekte ve geliştirmektedir.