PDR

Özel Bilim Vadisi Okulları Rehberlik Servisi Olarak;

Amacımız kendini tanıyan kişisel özelliklerini farkında olan, güçlü yönlerini bilen güçsüz yönlerini geliştirmek için iş birliğine giren özgüveni yüksek bireylerle başarıya gitmektir.

Rehberlik Servisi olarak, okulumuz öğrencilerine çalışma performanslarını arttırmak ve kendi öğrenme stillerini bilerek bunun doğrultusunda kendilerine uygun çalışma programını oluşturmak için öğrencilerimize çeşitli test ve envanter uyguluyoruz. Öğrencilerimizin duygusal süreçlerinde, yaşadıkları zorluklarda, stres anında yanlarında oluyoruz ve birlikte doğru hamleler ile süreci atlatıyoruz. Öğrencilerimize her daim rehber olarak kendilerini bizim rehberliğimizde doğru bir şekilde keşfetmelerini sağlıyoruz.

 

Meslek seçimi döneminde olan öğrencilerimize mesleki yatkınlık testi, sınav stresinin kaynağını bulmakta zorlanan öğrencilere sınav kaygı ölçeği, öğrenme stillerini farkında olmayan öğrencilere öğrenme stilleri testi, zekanın kapsamlı ve geniş bir kavram olduğunu farkındayız öğrencilerimizin gelişmiş ve gelişmemiş zeka türlerini çoklu zeka testi uygulanarak bunun doğrultusunda çalışmalar düzenlemekteyiz.

Öğrencilerimizin kendi duygu ve düşüncelerini psikodrama yoluyla ifade etmeleri için okulumuz öğrencileri ile psikodrama çalışmaları yapmaktayız.

Öğrencilerimiz ile bireysel ve grup danışmanlığı yaparak öğrencilerimizi yakından tanıma fırsatı tanıyarak tüm öğrencilerimize dokunuş sağlamaktayız. Öğretmen veli iletişiminin öğrenci açısından fayda sağlayacağına inandığımız için bireysel veli görüşmeleri yaparak öğrenci hakkında her daim veli ile işbirlğinde oluyoruz. Öğrencilermiz birey olma yolunda ilerlerken her daim yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz…