Ortaokul Fen Bilimleri

Bilim Vadisi Okulları olarak ilk hedefimiz sorgulayan, üretken, girişimci, ürettikleriyle ülke ekonomisine katkı sağlayan, insanlığa faydası olan bireyler yetiştirmektir. Öğrencilerimizin bu doğrultuda büyüyüp gelişebilmesi için öncelikle  fen okur yazarı olmaları , teknoloji – matematik-bilim- mühendislik ve sanat dallarını birbirine entegre edebilmeleri için derslerimizde yaparak yaşayarak öğrenme modelini uygulamaktayız.

5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerimizle yaparak yaşayarak öğrenme modelinde öğrencilerin günlük hayattaki problemleri fark etmelerini, bu problemleri çözmelerini, çözümlerini sunacak özgüveni kazanmalarını sağlanmaktadır. Laboratuar çalışmalarımızla,bilim yarışmalarına sağlanan katılımlarla, STEM çalışmalarıyla ve bilim müzelerine yaptığımız gezilerle öğrencilerimizin sınıfta işledikleri konuları pekiştererek araştırma, sorgulama, inceleme, keşfetme becerilerini ortaya çıkartılmalarını sağlanır.

Bilim Vadisi Okulları olarak her yılın nisan ayında düzenlediğimiz Bilim Şenliği ile  yıl boyu işlenen konularla ilgili bilimsel oyunlar kurar, materyaller hazırlar , deneyler yaparız. Şenlikler bize yaratmayı ve keşfetmeyi seven çocukları sunarken biz de onlara bilgiye kendilerinin ulaşmalarının mutluluğunu yaşatırız.