Okullar ne zaman açılacak ?

Okullar ne zaman açılacak ?

Koronavirüs mücadelesi kapsamında eğitim ve öğretime verilen aranın ardından, okulumuz öğrencileri online eğitim sistemine başladı. İlk etapta iki hafta olarak kararlaştırılan okullarda tatil süresi, sonrasında yeni bir açıklama ile uzatıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullların ne zamana kadar tatil edildiğini Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamıştı.

25 Mart Çarşamba günü Bilim Kurumu Toplantısı'nın ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son dakika açıklamada bulundu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların uzatılacağını söyledi.

Bakan Selçuk şu ifadeleri kullandı; Eğitimde elbette kayıplar olacaktır. Elbette eksikler olacaktır. Çocuklarımızın her türlü ihtiyacı için tüm senaryolara hazırız. Bu yolculuğu koşuyu yürüteceğiz inşallah. Bilim Kurlulunn önerisiyle önümüzdeki süreci bir mütted daha uzatıyoruz. 30 Nisan tarihi ortak kararla ortaya konuldu.

Bizim hazırlığımız olduğu için çalışmalarımızı daha geliştirerek ihtiyaçları karşılayacağız. Zaman zaman kamuoyunu da bilgilendireceğiz. Öncelikle çocuklarımızın sağlığı bakımından anne babalarımızın dikkatli olduğunun farkındayım.