Covid -19 Bilgilendirme

Covid -19 Bilgilendirme

                                 ÖZEL BİLİM VADİSİ OKULLARININ DEĞERLİ VELİLERİ

2020 Mart ayından bu yana mücadele ettiğimiz Covid 19 salgını tüm dünyada olduğu gibi her birimizi ülkemizde ,iş yerlerimizde ,ailemizde, kendimizde  yaşamlarımızı değiştirmeye, farklı bakış açıları oluşturmaya itti.

Özel Bilim Vadisi Okulları olarak 10 Ağustos 2020 tarihinden bu yana tüm kadromuzla yeni düzene uyum sağlayıp sizlerin de takdirini toplayan online eğitimlerimizin yanı sıra 8 ve 12. sınıflarımızla da yüz yüze eğitimlerimize devam ediyoruz.Hem online eğitimlerimize hem de yüz yüze eğitimlerimize öğrencilerimizin  % 100 katılımı ve velilerimizin takibi bizleri son derece mutlu ediyor. Bu noktada özveriyle çalışan öğretmenlerimize, velilerimize, öğrencilerimize bir kez daha teşekkür etmek istiyoruz.

Bu salgının önüne geçmek için  kendi üzerimize düşeni yapmak adına daha önce de sizlerle paylaştığımız birkaç önemli noktayı bir kez daha hatırlatmak istiyoruz:

a)Çeşitli salgın hastalık  semptomları olan(ateş, öksürük, burun akıntısı,solunum sıkıntısı,ishal vb.) öğrencilerin okula gönderilmemesi, bu semptomları gösterenlerin okula bilgi vermesi ve acilen bir sağlık kuruluşuna gitmesi gerekmektedir.

b)Aile içinde salgın hastalık belirtisi , tanısı ya da  temaslı olan kişi bulunması durumunda  yine okulumuza ivedilikle bilgi verilmesi gerekmektedir.

c)Öğrencilerimizin okula bırakılması ve alınması sırasında velilerimiz ve okul personelimiz maskelerini takmalı ve sosyal mesafe kurallarına uygun hareket etmelidirler. Maskesiz, ateşi ölçülmeden hiçbir veli okula alınmayacaktır. İçeri girilmesi zorunlu olan durumlarda sosyal mesafe kurallarına uyulacak ,odalarda cam ve kapı açık bulundurulacaktır.

d)Öğrencilerimizi mümkün olduğu kadar  her gün aynı velinin alması ve bırakması da dikkat edilecek noktalardan biridir.

e)Salgın hastalık dönemlerine özgü riskli gruplarda yer alan (büyükanne/büyükbaba gibi 65 yaş üstü kişiler veya altta yatan herhangi bir hastalığı olanlar vb.) kişilerin öğrencileri okula bırakıp okuldan almaması gerekmektedir.

f)Veliler öğrencilerini beklerken okul sınırları dışında bulunacaklar, tuvaleti kullanmak gibi istekleri maalesef kabul edilemeyecektir.

g)Okula gelen gruplardan Pandemi Kurallarına Dikkat Taahhütnamesi alınmıştır  ve MEB’in izniyle okula gelecek gruplardan da okula başladıklarında aynı taahhütname alınacaktır.

ğ)Okul hemşiresi tarafından okulda olan gruplara yüz yüze diğer gruplara online  pandemi döneminde hijyen eğitimi verilmiştir ve belirli aralıklarla da verilmeye devam edecektir. 

Yukarıda belirtilen hususlara her birimizin azami derecede dikkat etme zorunluluğu vardır.

Sağlıklı günlerde görüşebilmek umuduyla.

                                                                                             ÖZEL BİLİM VADİSİ OKULLARI